#cap1

 

 
 
 

Boztepe Belediyesi ile Belediye - İş Sendikası arasında iş sözleşmesi imzalandı...

16/03/2016

 

      Boztepe Belediyesi ile Türkiye Belediyeler ve Genel Hizmetler İşçileri Sendikası ( Belediye-İş Sendikası ) arasında toplu iş sözleşmesi imzalandı.

   İmza törenine Boztepe Belediyesi Başkanımız Ramazan AYDIN ile Ankara Şube Başkanı Mehmet GÜNGÖREN, işyeri sendika temsilcisi Erdal BOZDEMİR ve üyeler katıldı.

   Törende konuşma yapan Boztepe Belediye Başkanımız Ramazan AYDIN anlaşma sürecinde işçi haklarının korunmasında işveren ve sendika olarak pozitif bir süreç yaşandığını dolayısıyla bu durumdan dolayı sendika yetkililerine teşekkür etti ve işçilere hayırlı uğurlu olmasını diledi.

    İmzalanan sözleşme ile; 2016 yılı için işçilere ödenecek olan 2016 yılı günlük yevmiyelerine %12 Taban yevmiye 85 TL, olarak tespit edilmiştir. 2.yıl artışlar % 12.ve 3.yıl % 12 olarak kabul edilmiştir. Ayrıca mevcut Çocuk yardımına her yıl  %25 zam yapılacak, mevcut Yakacak yardımına yıllıkta %20 zam yapılacak, mevcut Eğitim ve öğretime %20, Şeker bayramında 4 yevmiye, Kurban bayramında ise 6 yevmiye bayram harçlığı verilecek, mevcut Giyimde %25 yıllıkta ise %20 zam ön görülerek sözleşme imzalanmıştır.

   İmzalanan toplu iş sözleşmesine göre üyelerimizin taban ücretleri ne % 12’luk zam uygulanmış, yine sosyal yardımlarda da % 25’ye varan iyileştirmeler yapılmıştır

    Şube başkanı Mehmet GÜNGÖREN de yaptığı konuşmada Boztepe Belediye Başkanımız Ramazan AYDIN ‘ın İş ve çalışma barışına sunduğu katkı ve işçilerin demokratik tavırlarına olan anlayışlı yaklaşımının kendilerini memnun ettiğini ve bu tavrın devamını beklediklerini vurgulayarak Belediye Başkanımız Ramazan AYDIN ‘a  teşekkür etti.
     

 
    Anasayfa | Başkan | Meclis | Kurumsal | Boztepe | Güncel | Projeler | İletişim

     

      Copyright © 2013 Boztepe Belediyesi. Her Hakkı Saklıdır.