#cap1

 

 
 
 

Mehmetçik İlkokulu Öğrencilerinin hazırlamış olduğu yılsonu etkinlik programı gerçekleştirildi...

26/05/2016

 

    

     İlçemiz kapalı spor salonunda gerçekleştirilen yılsonu şenliği ve 1.sınıflarımızın Okuma Bayramı programına İlçe Kaymakamımız Cihan KAYAALP, Belediye Başkanımız Ramazan AYDIN, İlçemiz Daire Müdürleri, çok sayıda ilçemiz halkı, Öğretmen ve Öğrenciler katıldı.                                           

      Program Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunması ile başlayan program da açılış konuşmasını Mehmetçik İlkokulu Müdürü M.Ertan BOZDEMİR yaptı.

     Konuşmasında; Eğitimdir ki, bir milletin hür, bağımsız, şanlı, yüksek bir toplum halinde yaşatır veya bir milleti kölelik ve yoksulluğa terk eder. Biz Öğretmenler de ülkemizin şanlı, yüksek bir toplum halinde yaşaması, muasır medeniyetler seviyesine ulaşması için emek veriyoruz. Yaptığımız eğitim faaliyetlerinde emeklerini ve desteklerini esirgemeyen yönetici ve amirlerimize teşekkürlerimizi arz ediyoruz.

     İlçemizde gerçekleştirilen Kitap Fuarına, Bursluluk sınavına hazırlanan öğrencilerimize kaynak temini konusunda ve uçurtma şenliğine katkılarından dolayı İlçemiz Kaymakamı Sayın Cihan KAYAALP’e Mehmetçik ilkokulu olarak teşekkür ediyoruz , ayrıca Okulumuzun bakım, onarım,temizlik ve bahçe düzenlemesi konusunda yardım ve desteklerini esirgemeyen İlçemiz Belediye Başkanı Sayın Ramazan AYDIN’na da çok teşekkür ediyor bu desteklerinden dolayı  küçük bir hediyelerimizi de kabul buyurmasını arz ederim dedi.

      Kaymakamımız ve Belediye Başkanımızın hediye bu nazik davranışlarından dolayı Mehmetçik Okulu Müdürümüze teşekkür ederek başarılarının devamını diledi ve hediyeler için teşekkür ettiler.

    Ana baba bilir öğretmenleri,

    Ayrıdır kalbinde okulun yeri,

    Damlarken deftere anlının teri,

    Kalem tutan küçük eller şenlenir.

 

   Anlatmaya ne söz yeter ne hece,

   Hepsi başka dünya, başka bilmece,

   Güç katar mızrabın vurduğu güce,

   Rasim’in sazında teller şenlenir.

       Program 1.sınıfları Öğrencileri tarafından ‘’ Hoş geldiniz’’ adlı şiiri okuması ile başlayan etkinlik 3. sınıf Öğrencileri tarafından Artvin Yöresi Halk Oyunları, Anadolu Ateşi gösterilerinin sunulmasından sonra 1. sınıf öğrencilerinden Merve Irmak Güze ‘’ Matematikçi Karga’’ adlı şiirin okunması, 1. sınıf Öğrencisi Mehmet Akça TURAK ‘’ Öğretmenim’’ adlı şişirin okunması , 1.Sınıf Öğrencisi Feride Nisa AYDIN tarafından ‘’Tuttu Fırlattı Kalbimi’’ adlı play back gösterisi  ve  1. sınıf Öğrencisi ‘’Melek Dansı ‘’ gösterisi ile devam etti.

Dörtnala gelip Uzak Asya’dan

Akdeniz’e bir kısrak başı gibi uzanan

                                  Bu memleket, bizim.

Kapansın el kapıları, bir daha açılmasın,

Yok edin insanın insana kulluğunu,

                                    Bu davet bizim…

Yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür

Ve bir orman gibi kardeşçesine   

                              Bu hasret bizim…..

    Etkinlik 1. sınıf Öğrencilerinden Sabiha KALAY, Bünyamin AYDIN, Beşir ÖZTAŞ tarafından Şiir ve Play Back gösterililerin sunulması ile devam ederken 3 ve 4 sınıf Öğrencilerinin hazırlamış oldukları ‘’ Türkîlerle Türkiye’m’’ adlı gösteri ve yine 4 sınıf Öğrencilerini hazırlamış oldukları Halk Oyunu gösterisinin sunulmasından sonra , Musa Can ÇAVUŞ Öğretmenimiz ekibi ve sazları ile Salonda bulunan dinleyicilere müzik dinletisi sundular.  

    Program İlçemiz Kaymakamı ve Belediye Başkanımız tarafından bu etkinliği hazırlanmasında emeği geçen tüm Öğretmen ve Öğrencilere teşekkür etmesi ile son buldu.


     

 
    Anasayfa | Başkan | Meclis | Kurumsal | Boztepe | Güncel | Projeler | İletişim

     

      Copyright © 2013 Boztepe Belediyesi. Her Hakkı Saklıdır.