#cap1

 

 
 
 

18 Mart Şehitleri Anma ve Çanakkale Zafer 102. Yıl dönümü anma programı ilçemizde de gerçekleştirildi...

20/03/2017

 

18 Mart Şehitleri Anma ve Çanakkale Zafer 102. Yıl dönümü anma programı ilçemizde de gerçekleştirildi.

       İlk program, Atatürk Anıtına, Kaymakamlık ve Belediye Başkanlığı çelenklerinin konulmasının ardından Saygı duruşu ve İstiklal marşımızın okunmasından sonra Şehitlerimizi anma ve Çanakkale Zafer Programı Gazi Osman ÖZTÜRK ilköğretim okulu konferans salonunda devam edildi.

      Anma Programındaki Konuşmada: Bugün burada Türk Vatanın ve Milletinin ebedi varlığı ile devletimizin bölünmez bütünlüğü uğruna gözlerini kırpmadan canlarını feda eden Aziz Şehitlerimizi, 18 Mart Şehitler gününü Şükran ve Rahmetle anmak üzere toplanmış bulunmaktayız.

     Bugün: Türk adı dünyada duyulduğu andan itibaren Bayrağımızı yeryüzünün her noktasında taşıyanların, Üç kıta’yı Türk yurdu haline getirenlerin Türklük uğruna bedellerinin bu mübarek topraklara koydukları gündür.

      Bugün: Çanakkale’nin geçilemeyeceğinin, Türk milletinin esir edilemeyeceğinin Türk vatanının parçalanamayacağının Tüm dünyaya haykırıldığı gündür.

      Bugün: ‘ Yara nişandır tenine Erlerin, Şehitlik son rütbesidir Askerin’ diyerek oğlunun tertemiz alnından öperek, son yolculuğuna uğurlayan aziz şehit ana ve babaların gurur günüdür.  Diyerek devam eden konuşmasında:

       Kahraman Mehmedim!  Manevi varlığında güç alan bizler, her ne halde olursa olsun. Bu vatana göz diken iç ve dış tüm düşmanları bertaraf ederek, senin emanetini daima yükseklerde taşıyacağız.

      Vatan ve Bayrak uğruna toprağa düşen Aziz Şehitlerimiz: sizleri bizden ayıran ecel, Kalplerimizi asla ayıramayacaktır. Kutsal emanetimiz olan Türk vatanı ilelebet hür kalacaktır.

 

EY ŞEHİT KARDEŞİM!

YA YAŞATMAK SENİ BU HÜR VATANDA,

YADA SENİN GİBİ ÖLMEK AHDIMIZ diyerek konuşmasına son verdi.


* Yüz yıl oldu boğazı kuşatalı kefere

* Besmeleyle çıktılar on beşliler sefere

* Şehitlerim şahittir, kazanılan zafere

* Ars’a yemin olsun ki; Türk’e kefen biçilmez.

* Asırlık Çanakkale Geçilmedi, geçilmez.

 

* Dünya alem toplandı, sanki millet şurası,

* Olmak ya da olmamak, yoktu bunun arası,

* Çanakkale ceddimin kanlı, canlı mirası,

* Öyle bir miras ki bu; hiçbir şeyle ölçülmez.

* Asırlık Çanakkale… Geçilmedi, geçilmez.


 Hazırlan Program:

* Saygı Duruşu

* İstiklal Marşımızın Okunması

* Günün anlam ve önemini belirten konuşmanın yapılması

* Çanakkale ve Bayrak konulu şiirlerin okunması

* Çanakkale Zaferinin konu alan sunum

* Çanakkale Geçilmez adlı tiyatro oyununun sergilenmesi

      Konferans salonundaki anma programına İlçemiz Kaymakamımız Sedat ÖZDEMİR, İlçe Jandarma Karakol Komutanı Ahmet ÇOBAN, Belediye Başkanımız Ramazan AYDIN, İlçemiz Daire Müdürleri, İlçemiz halkı, Öğretmen ve Öğrenciler katıldı.

  

TÜRK’ÜM

MUZAFFER OLARAK DOĞMUŞUZ BİR KERE

BİR KARIŞ TOPRAK UĞRUNA

KİMİMİZ ŞEHİT OLURUZ KİMİMİZ GAZİ

HİÇ DEĞİŞMEZ BU YAZI

DÜNYADA HER YER GEÇİLİR BELKİ

LAKİN GEÇİLMEZ ÇANAKKALE BOĞAZI! 

        Şiirlerin ardından Öğretmenler tarafından hazırlanan ve Öğrenciler tarafından oynanan ‘’Çanakkale Geçilmez’’ adlı tiyatro oyunu sergilendi. Tiyatro oyunu salonda bulunulan tarafından beğeni ile izlenirken ayakta alkışlandı. Çanakkale Zaferimizin yıl dönümü nedeniyle hazırlanan program Öğretmen ve Öğrenciler ile çekilen hatıra fotoğraflar ile sona erdi.

    Anma programı Saygı duruşu ve İstiklal marşının okunmasının ardından, Günün anlam ve Önemini belirten konuşmayı Boztepe Çok Programlı Lisesi Müdürü Türker ÇETİN yaptı. Konuşmanın ardından’’ Bayrak ’’ adlı şiiri Tahir DALGALI okudu, bu şiirin ardından Boztepe Çok Programlı Lisesi Elektrik Öğretmeni Mustafa AYAZOĞLU ‘’Çanakkale’’ şiirini okudu.

 

     

 
    Anasayfa | Başkan | Meclis | Kurumsal | Boztepe | Güncel | Projeler | İletişim

     

      Copyright © 2013 Boztepe Belediyesi. Her Hakkı Saklıdır.