#cap1

 

 
 
 

Belediye Başkanımız Ramazan AYDIN, Miraç Kandili mesajı...

13/04/2018

       Boztepe Belediye Başkanımız Ramazan AYDIN, Miraç Kandili nedeniyle bir mesaj yayımladı…

     Belediye Başkanımız Ramazan AYDIN, yayımladığı mesajında; Rahmet kapılarının sonuna kadar açıldığı mübarek gün ve gecelerden bir tanesi olan Miraç gecesine kavuşmanın hazzı, heyecanı ve mutluluğu içerisinde olduğunu belirtti.

      "Ramazan'ın müjdecisi olan üç aylardan Recep Ayı'nın içindeyiz. Buram buram rahmet ve bereket kokan bu aylar içerisinde kandillerin ayrı bir yeri var. Peygamber Efendimizin kutlu bir yolculuk sonunda Cenab-ı Hakk'a ulaştığı gece, Miraç Gecesi'dir. Bu gece inanan insanlar da dua ve ibadetleriyle kendi iç dünyalarında kutlu bir yolculuğa çıkıyorlar. Mevlana'nın, 'Fikir ona derler ki; bir yol açsın. Yol ona derler ki; Allah 'a varsın' sözünden hareketle bu mübarek gecelerde; iyiliğe, güzelliğe, hayra ve Hakk'ın rızasına ulaşacağımız bir gönül seferine çıkmayı diliyorum dedi.

     Böylesine mübarek gecelerin değerlendirilmesi gerektiğini vurgulayan Belediye Başkanımız Ramazan AYDIN, niyaz ve yalvarışların insanlık için hayırlı gelişmelere vesile olmasını dileyerek, "Bu gecede toplumun birlik ve beraberliği, ülkemizin huzur ve selamati için namaz ve dua ile varlık tokmağını rahmet kapısına vuralım. O kapı mutlaka samimi yakarışlara açılacaktır" şeklinde konuştu.

      Belediye Başkanımız Ramazan AYDIN,  son olarak da Boztepeli hemşerilerimizin Miraç Kandili'ni tebrik ediyor, Ülkemiz, İslam Âlemi ve tüm insanlık için hayırlı gelişmelere vesile olmasını bu gecenin tüm insanlığın huzur ve barış getirmesini Cenâb-ı Hak’tan niyaz ediyorum dedi


     

 
    Anasayfa | Başkan | Meclis | Kurumsal | Boztepe | Güncel | Projeler | İletişim

     

      Copyright © 2013 Boztepe Belediyesi. Her Hakkı Saklıdır.