#cap1

 

 
 
 

Büyük Önder Atatürk ‘ün ölümünün 80.yıl dönümü ilçemizde törenlerle anıldı…

11/11/2018

 

     İlk program Kaymakamlık Bahçesindeki Atatürk anıtına çelenklerin konulmasıyla başladı, buradaki program İlçe Kaymakamımız Nurullah Cemil ERCİYAS, Belediye Başkanımız Ramazan AYDIN, İlçe Jandarma Bölük Komutanı Mehmet DUMAN, İlçemiz Daire Amirleri, Sivil toplum kuruluş temsilcileri, Siyasi parti temsilcileri, Öğretmen, Öğrenciler ve İlçe halkı katıldı.

     Buradaki programa sırayla Kaymakamlık ve Belediye Başkanlığı çelenlerinin konulmasının ardından saat 09.05 geçe 2 dakikalık saygı duruşu ve ardından İstiklal Marşımızın okunmasından sonra çelek koyma programı son buldu ve Gazi Osman ÖZTÜRK İlköğretim Okulu konferans salonundaki anma programına geçildi.

    Konferans salonundaki program Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunması ardından günün anlam ve önemini belirten konuşmasını Gazi Osman ÖZTÜRK İlköğretim Okulu Öğretmeni tarafından yapıldı.

      Konuşmasında:

      Bugün Türkiye cumhuriyeti’nin kurucusu kahraman asker örnek devlet adamı Mustafa Kemal Atatürk ‘ün aramızdan ayrılışının 80.yıl dönümü. Bugün Mustafa Kemal’in yolunda olma andımızın tazelemek, O’nu anlamak,  O’nun mirasına ve hatırasına sahip çıktığımızı ifade etmek için toplanmış bulunuyoruz.

     Gözlerinizde bir damla yaş yüreklerinizde sessiz hıçkırıklar yine Atatürk’ün manevi huzurundayız. Bütün Türk milleti derin bir sessizlik içinde O’ nu sevgiyle anmaktadır, Atatürk maddi varlığı ile aramızda olmasa da fikirleriyle, eserleriyle ve ilkeleriyle milletinin gönlünde yaşamaya devam edecektir. Atatürk’’ beni görmek demek, behemehal yüzümü görmek demektir. Benim düşüncelerimi benim duygularımı anlıyorsanız bu kâfidir’’sözleriyle bunu ifade etmiştir. 

    Atatürk, yalnız bir asker, ileri görüşlü bir devlet adamı değil, aynı zamanda büyük bir inkılâpçı ve düşünce adamdır. Kurtuluş savaşı sonrası elde edilen başarının yeterli olmadığı düşünülerek yapılaması zor olan birçok inkılâp yapmıştır. Az zamanda çok işler yaptık dediği inkılâpları ile Türk milletine çağ atlamış Türkiye cumhuriyeti’nin dünya ülkeleri arasında saygın bir hale gelmesini sağlamıştır. Getirdiği ilkeler ile yol açmıştır. Yaşadığı çağı aşarak geleceğe ışık tutan Yüce Önder yüz yıla damgasını vurmuştur dedi.

      Ey büyük Atatürk bütün ömrünü hizmetine adadığın asil Türk milletinin evlatları olarak senin huzurunda sevgi ve saygı ile eğiliyoruz, Emanetin emin ellerde bize güven ve rahat uyu…

     Sözleriyle konuşmasını bitiren Öğretmenimizin ardından Gazi Osman ÖZTÜRK İlköğretim Okulu Öğrencilerinden ‘’ Mustafa Kemaller Tükenmez ve Atatürk ‘ten Son Mektup ‘’ adlı şiiri okundu. Öğrenciler tarafından Atatürk’ün en çok sevdiği türkülerin söylenmesinden sonra, ‘’Atatürk Oratoryosu ‘’ nun ardından dereceye giren Öğrencilere verilen ödüllerin ardından anma programı son buldu.
     

 
    Anasayfa | Başkan | Meclis | Kurumsal | Boztepe | Güncel | Projeler | İletişim

     

      Copyright © 2013 Boztepe Belediyesi. Her Hakkı Saklıdır.