#cap1

 

 
 
 

Belediye Başkanımız Hüseyin TAKAN, İstiklal Marşının kabulü ve Mehmet Akif ERSOY’U anma dolayısıyla bir mesaj yayınladı…

12/03/2021

        İstiklal Marşı`nın kabulünün 100. yılı nedeniyle bir mesaj yayımlayarak, milletimizin İstiklal Marşı`ndan saçılan Bağımsızlık, Özgürlük ve Hakkaniyet ışığı ile yolunu aydınlatmaya devam edeceğini bildiren Belediye Başkanımız Hüseyin TAKAN; "İstiklal Marşı Türk Milletinin kahramanlık destanıdır" dedi.

      "Milletimizin özgürlük savaşında, millî ruhun uyanmasında ve bağımsızlık mücadelesine dönüşmesinde, Mehmet Âkif ERSOY`in vatan ve bayrak aşkını seslendiren mısralarının muhakkak ki çok büyük katkısı vardır.

       Milletimiz, bütün yokluk ve sıkıntılara rağmen, son derece güçlü düşmana karşı verdiği ve kazanılması imkânsız görünen İstiklâl mücadelesinden galip çıkmıştır. Türk milletinin bu azim ve kararlılığı, Mehmet Âkif`in şahsiyetinde vücût bulmuş ve onun şekillendirdiği İstiklâl Marşı ile de bütün dünyaya haykırılmıştır. İşte Millî Marşımız, milletimizin bu yüksek karakterinin temsil edildiği ve bu nedenle de `İstiklal Marşı` olarak anılma yüksekliğine erişmiş istisnai bir metindir.

       Belediye Başkanımız Hüseyin TAKAN, İstiklal Marşı`ndaki anlam ekseninde ilerleyen milletimiz, bu metinlerden saçılan Bağımsızlık, Özgürlük ve Hakkaniyet ışığı ile yolunu aydınlatmaya devam edecektir.

       Bu vesileyle Ulusumuzun ortak değeri olan İstiklal Marşı`nın kabulünün 100`inci yılını kutluyor, bu güzel vatanı bizlere emanet eden başta Mustafa Kemal ATATÜRK ve silah arkadaşları olmak üzere tüm Şehirlerimizi, Gazilerimizi ve merhum Mehmet Akif ERSOY`u rahmet ve minnetle anıyorum."Allah milletimize tekrar dan İstiklal Marşı yazdırtmak nasip etmesin diyorum dedi.     

 
    Anasayfa | Başkan | Meclis | Kurumsal | Boztepe | Güncel | Projeler | İletişim

     

      Copyright © 2013 Boztepe Belediyesi. Her Hakkı Saklıdır.