#cap1

 

 
 
 

Belediye Başkanımız Hüseyin TAKAN, 23 Nisan Ulusan Egemenlik ve Çocuk Bayramı mesajı...

21/04/2021

     Belediye Başkanımız Hüseyin TAKAN, 23 Nisan Ulusan Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesaj yayınladı.

   “Bağımsızlığımızın simgesi ve Milli iradenin temsil makamı TBMM'nin açılışının 101. yıl dönümünü, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını, birlik ve beraberlik içinde kutlamanın mutluğunu ve sevincini yaşıyoruz.” dedi. 

      Belediye Başkanımız Hüseyin TAKAN ,  “Umutsuzluğun, yoklukların ve güçlüklerin yaşandığı bir dönemde Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin açılması, geleceğimizi aydınlatan anlamlı ve önemli bir dönüm noktası olmuştur. Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu ve ilk Meclis Başkanı, toplumu çağdaş değerlerle donatmış ve çağdaşlaşma bilincini yaratmış bir Lider olan Büyük Önder Atatürk'ün, milli iradenin hayat bulduğu bu günü Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı olarak geleceğin büyükleri olacak çocuklara güveninden dolayı onlara armağan etmiştir.

      Çocuklarımızın bu onurlu görevi en güzel şekilde yerine getireceklerine inanan Atatürk de, bu büyük sevgi ve inancının bir ifadesi olarak bugünü tüm Çocuklara armağan etmiştir. Ulu Önder Atatürk; ‘Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir. Milleti yine milletin azim ve kararlılığı kurtaracaktır. Tek bir egemenlik vardır, o da ulusal egemenliktir’ demiştir. Bugün bizlere düşen görevde, teslim aldığımız bu kutsal emaneti bizden sonra yaşatacak olan nesillere en ileri seviyede teslim etmektir. Hepimiz biliyoruz ki, medeniyet yarışının bir sonu yoktur. Bizler ulaşabildiğimiz en son noktada bayrağı sevgili çocuklarımıza emanet edeceğiz” dedi.

  Belediye Başkanımız Hüseyin TAKAN,  Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kuruluşunun 101’üncü yıl dönümünde Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ü, Kurtuluş Savaşının tüm kahramanlarını Saygı ve Rahmetle anıyorum.

     “Yüzlerinde gülücüklerin, Kalplerinde sevgi ve Umut çiçeklerinin hiç solmamasını temenni ettiğimiz, bunun için büyük gayret sarf ettiğimiz bütün çocuklarımızın ve Türk Milletinin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı Kutluyor, Tüm dünya Çocuklarının Barış ve Huzur içinde yaşamasını diliyorum” dedi.

 

      

 
    Anasayfa | Başkan | Meclis | Kurumsal | Boztepe | Güncel | Projeler | İletişim

     

      Copyright © 2013 Boztepe Belediyesi. Her Hakkı Saklıdır.