#cap1

 

 
 
 
   1- BELEDİYE ENCÜMENİ
 
   2- BELEDİYE PERSONELİMİZ
 
   3- MİSYONUMUZ, VİZYONUMUZ
MİSYONUMUZ, VİZYONUMUZ

MİSYONUMUZ

Yasaların Belediyemize yüklediği görev ve sorumluluklar çerçevesinde sosyal belediyecilik için adaletle, gelişime açık, verimli bir yapıyla, BOZTEPE halkı ve konuklarına kaliteli bir hizmet sunmak.

VİZYONUMUZ

Yeni kaynaklar üreten ve kaynaklarını verimli kullanan, şehrin insani yönünü ön plana çıkararak sürdürülebilir vatandaş memnuniyetini esas alan; şeffaf, katılımcı ve hesap verebilir, yaşayan herkesin kendi evi gibi göreceği yeni bir BOZTEPE inşa etmek.

 

YÖNETİM İLKELERİMİZ

1-      Sosyal belediyecilik: Boztepe  belediyesi elindeki tüm imkanlarını halkın çoğunluğunun faydasını gözeterek kullanmayı ilke edinmiştir

 

2-      Etkinlik,verimlilik: Boztepe belediyesi,doğru işi doğru zamanda ve kaynaklarını en uygun bileşenler halinde kullanarak gerçekleştirmeyi ilke edinmiştir

 

3-      Gelişmede Sürdürülebilirlik: Boztepe belediyesi gelişimin her türlüsünde, geleceğimize ait gördüğümüz, maddi ve manevi tüm değerlerimizi, kaynaklarımızı tüketmeyen aksine kuvvetlendiren, geliştiren yollar izlemeyi ilke edinmiştir.

 

4-      Çözüm Odaklılık: Boztepe Belediyesi durumları geniş açıdan inceleyerek bütündeki çözüm yollarını görüp değerlendirmeyi,bahaneler yerine çözümler üretmeyi ilke edinmiştir.

 

5-      Ulaşılabilirlik: Boztepe Belediyesi halkının tamamının ve ilçenin  her köşesinin,verdiği hizmetlerden haberdar olmasını ve hizmetlerinden yararlanmasını ,bununla beraber; çalışmaları doğrultusunda halkın ilgisine cevap veren bir muhatap olmayı ilke edinmiştir.

 

6-      Katılımcılık: Boztepe Belediyesi eylemlerinden etkilenenleri sürece dahil etmeye istekli,katılımcılığı teşvik eden birbelediye olmayı ilke edinmiştir.

 

7-      Saydamlık/Şeffaflık : Boztepe Belediyesi halkı bilgi edinme hakkını kullanması noktasında bilinçlendirmeyi ve teşvik etmeyi, eylemlerinin süreç ve sonuçlarını doğru yollarla halkına bildirmeyi ilke edinmiştir

 

8-      Tarafsızlık, Saygı ve Hoşgörü: Boztepe Belediyesi muhatapları ile her buluşma noktasında tarafsız ve saygılı,hoşgörülü bir tutumla ilişkilerini sürdürmeyi ilke edinmiştir.

 

9-      Güvenilirlik: Boztepe Belediyesi halkının,çalışanlarının ve diğer paydaşlarının güvenini kazanmayı,korumayı ve bu güvene layık olmayı ilke edinmiştir.

 

HERŞEY BOZTEPE İÇİN

     

 
    Anasayfa | Başkan | Meclis | Kurumsal | Boztepe | Güncel | Projeler | İletişim

     

      Copyright © 2013 Boztepe Belediyesi. Her Hakkı Saklıdır.